30 sierpień 2022

Szkole Podstawowej nr 157 w Krakowie

w zakresie organizacji opieki

obowiązują od 01 września 2022 roku

• Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 157 może określić szczegółowe zasady bezpieczeństwa zdrowotnego w regulaminie placówki, w tym m.in. stosowania maseczek zasłaniających nos i usta.
  • Do szkoły może uczęszczać wyłącznie dziecko zdrowe bez objawów infekcji lub choroby
    zakaźnej.
  • Dzieci po przyjściu (przebraniu się) do szkoły w pierwszej kolejności myją ręce wodą z mydłem.
  • Dzieci do przedszkola są przyprowadzane/odbierane przez osoby zdrowe bez objawów infekcji
    lub choroby zakaźnej.
  • Opiekunowie mają obowiązek przestrzegać regulaminu szkoły w szczególności
    zasad związanych z bezpieczeństwem zdrowotnym.
  • Ogranicza się  przebywanie osób trzecich w szkole, na jej terenie mogą przebywać tylko osoby bez objawów infekcji lub choroby zakaźnej).
  • Opiekunowie odprowadzający dzieci mogą wchodzić do budynku szkolnego zachowując zasadę 1 opiekun z dzieckiem lub dziećmi. Opiekun pozostaje przy portierni i nie wchodzi do szatni.
  • Opiekunowie wchodzący na teren szkoły zobowiązani są zdezynfekować ręce.
  • Uczniowie nie wnoszą na teren szkoły żadnych zabawek, w szczególności maskotek i pluszaków, ani żadnych innych zbędnych przedmiotów.
  • Obowiązują ogólne zasady higieny: częste mycie rąk, ochrona podczas kichania i kaszlu, unikanie dotykania oczu, nosa i ust, niedzielenie się zaczętym jedzeniem lub napojami.