14 luty 2020

Dzień Bezpiecznego Internetu – 11 luty 2020

Nasza szkoła brała udział w akcji Dzień Bezpiecznego Internetu. W tym roku dzień ten wypadał 11 lutego 2020r.

Szkoła została zgłoszona do inicjatywy Polskiego Centrum Programu Safer Internet, NASK – Państwowy Instytut Badawczy, Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę.

W okresie 10 – 28 lutego 2020r odbywały się lekcje dotyczące bezpieczeństwa w Internecie.

Każda klasa miała 1-2 lekcje o bezpiecznym Internecie. Uczniowie oglądali filmy edukacyjne, spoty, webinaria dostosowane do poziomu klas (do wieku uczniów).

Uczniowie klas 4-8 grali również w interaktywną, grupową grę decyzyjną na temat Bezpiecznego Internetu: „Rufus w opałach”. Gra edukacyjna „Rufus w opałach” pozwala zobaczyć, na jakie niebezpieczeństwa natrafia młody użytkownik nowoczesnych technologii i pokazuje, jak reagować w trudnych sytuacjach. Gra cieszyła się dużym zainteresowaniem.

Uczniowie klas 1-3 oglądali lubiane przez uczniów filmiki edukacyjne „Owce w sieci”.

Materiały edukacyjne wykorzystywane podczas tych lekcji pochodzą ze strony: saferinternet.pl, akademia.nask.pl

Strony te polecamy również rodzicom w celu zapoznania się z bezpieczeństwem dzieci w sieci.