1 B - Eko Kreatorzy

W listopadzie klasa 1b wzięła udział w konkursie szkolnym EKO-KREATORZY. Z "rzeczy zbędnych" wykonaliśmy pomysłowe prace.

Listopad 2021 r.

2b - Robimy kanapki

5 października 2022 r. uczniowie klasy 2b samodzielnie robili kanapki. Chcemy być zdrowi, więc promujemy zdrowe odżywianie. Kanapki były pyszne i urozmaicone. Wspólnie zjedliśmy je na drugie śniadanie.

Październik 2022 r.

4A - Dzień dziecka

Dzień Dziecka w kl.4a – uczniowie miło, sympatycznie i wesoło spędzili ten dzień. Były zabawy, gry a wszystko to w słodkiej atmosferze ciasteczek i lodów. Wszystkie dzieci spędziły czas z uśmiechem na twarzy i były zaskoczone, że czas zabawy dobiegł końca tak szybko😊

Czerwiec 2022 r.

4A - Matematyka uczy i bawi - Szalone zakupy

Dodawanie i odejmowanie ułamków dziesiętnych w klasie 4a, to inne spojrzenie na matematykę poprzez zabawę w szalone zakupy. Zaangażowanie dzieci przeszło moje oczekiwania, a rywalizacja o najlepsze zakupy była zacięta i bardzo, bardzo owocna. Trzeba było zwracać uwagę na ceny jednostkowe, wartość produktu i cenę końcową do zapłaty. Małe czwartaczki zdały egzamin z pierwszych swoich zakupów dla całej rodziny. GRATULUJĘ!

Renata Pasztor

Nauczyciel matematyki

Czerwiec 2022 r.

Angielski na wesoło w klasach I

Jak co roku uczniowie pierwszych klas pracując w grupach stworzyli piękne szkolne plecaki, w które zapakowali wszystkie przybory szkolne potrzebne do nauki. Zapraszamy do galerii zdjęć.

Wrzesień 2021 r.

Bal karnawałowy klas 1 - 3

Karnawał to czas przepełniony muzyką i zabawą, w związku z tym 24 lutego 2022 r. odbył się BAL KARNAWAŁOWY przebierańców-uczniów edukacji wczesnoszkolnej. Tego dnia od samego już rana w szkole można spotkać było wróżki, królewny, piratów, rycerzy, policjantów, detektywów, strażaków,  Spidermena, Batmana i wiele, wiele innych ciekawych postaci z bajek, baśni, świata magii i przedstawicieli wymarzonych profesji.

Wystrój sal lekcyjnych oraz korytarza przypominał wielką salę balową, na której dominowały serpentyny i balony. Wszystko to, wprowadzało dzieci w radosny nastrój i jednocześnie zachęcało do wesołej, spontanicznej zabawy. Wychowawcy klas dołożyli wszelkich starań, by ten dzień dominował w liczne konkursy, zagadki, zadania, konkurencje, zabawy muzyczne.
W czasie przerw w tańcach dzieci miały możliwość słodkiego poczęstunku, przygotowanego przez Rodziców w poszczególnych klasach. Po kilku chwilach wypoczynku muzyka znowu porwała wszystkich do tańca w rytm utworów z repertuaru dziecięcego.

To był fantastyczny dzień obfity nie tylko w kolorowe przebrania, ale także radość, szczęście i wspaniałą zabawę. Dzieci miały także możliwość pozowania do zdjęć grupowych oraz indywidualnych.

Dziękujemy również wszystkim Rodzicom naszych uczniów za przygotowanie strojów karnawałowych dla dzieci oraz słodkiego poczęstunku.

Wszystkie dzieci wspaniale się bawiły – czego dowodem są zdjęcia w zakładce GALERIA Zapraszamy do oglądania.

Bal Wszystkich Świętych

W piątek 4 listopada 2022 r. W naszej szkole odbył się bal przebierańców "Bal wszystkich świętych" klas 1 - 4. Chętni uczniowie przebierali się za postaci świętych. Podczas uroczystości nie zabrakło wiedzy dotyczącej życiorysów oraz postawa współczesnych młodych świętych i błogosławionych, jak również konkursów z słodkimi nagrodami oraz tańców.

Magda Rębacz
Listopad 2022 r.

Centrum Mistrzostwa Informatycznego

Nasza szkoła uczestniczy w projekcie Centrum Mistrzostwa Informatycznego. W ramach tego projektu realizowane są zajęcia koła informatycznego z zakresu algorytmiki i programowania.

W zajęciach obecnie uczestniczy 24 uczniów w dwóch grupach:

I grupa klasy 4 - 6 uczą się programowania w języku Scratch, zajęcia odbywają się w piątek 14:30 - 16:00.

II grupa klasy 7 - 8 uczą się programowania w języku Python, zajęcia odbywają się w poniedziałek 15:30 - 17:00

Zajęcia prowadzi p. Agata Biskup

Debata do SU

22 września 2022 r. odbyła się w auli szkolnej debata do samorządu uczniowskiego. Kandydaci z klas 4-8 prezentowali swoje programy i odpowiadali na pytania swoich kolegów.

Dyktando Niepodległościowe

29 września w SP 157 w Krakowie odbył się etap szkolny X Ogólnopolskiego Dyktanda Niepodległościowego „Po polsku o historii”. Uczniowie klas IV-VI pisali tekst o „Rocie” Marii Konopnickiej, a uczniowie klas VII-VIII - o niepodległej edukacji. Ogółem w tym roku w Dyktandzie wzięło udział 25 uczniów naszej szkoły. Już gratulujemy uczestnikom zaangażowania i patriotycznej postawy. Trzymamy kciuki, aby udało się im przejść do etapu wojewódzkiego.

Tegoroczne jubileuszowe Dyktando jest okazją, aby wspomnieć uczniów naszej szkoły, którzy zdobyli tytuł laureata konkursu w ubiegłych latach:

Łukasza Trawę (dwukrotny laureat), Magdalenę Kozaczewską i Martę Kozaczewską.

Dzień Chłopaka w 4a

Dzień Chłopaka w 4a. Dziewczynki przygotowały dla chłopców niespodziankę. Był poczęstunek, zabawy z nagrodami,muzyka i tańce. BRAWO małe robaczki, impreza udana!