A A A

Od czwartku 18 lutego do piątku 26 lutego, do godz. 16:00 należy składać deklarację woli kontynuacji uczęszczania do Samorządowego Przedszkola nr 42 w roku szkolnym 2021/2022. Formularz deklaracji dołączony jest do wiadomości w dzienniku elektronicznym, jest dostępny na stronie internetowej przedszkola oraz w wersji papierowej dostępny jest w przedszkolu.

Wypełnione wnioski można składać w Samorządowym Przedszkolu nr 42 lub na portierni Szkoły Podstawowej nr 157. Z uwagi na sytuację sanitarno-epidemiologiczną dopuszcza się możliwość przesłania zeskanowanego wniosku (obie strony!) na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Nieprzekraczalny termin składania deklaracji to piątek, 26 lutego, godz.16:00. Deklaracje złożone po tym terminie – ze względu na brak możliwości wprowadzenia zmian do systemu rekrutacji elektronicznej – nie będą uwzględniane.

[Pobierz deklarację]

Uprzejmie proszę zapoznać się ze szczegółowymi informacjami dot. powrotu klas 1-3 do nauczania stacjonarnego, jakie zostały Państwu przesłane za pośrednictwem Librusa.

Poniżej publikujemy zaktualizowany plan lekcji klas 1-3 obowiązujący w okresie od 19.01 do odwołania.

Harmonogram korzystania ze stołówki szkolnej. Obowiązuje do odwołania.

Do przedszkola uczęszczać mogą wyłącznie dzieci zdrowe bez objawów chorobowych sugerujących infekcję dróg oddechowych oraz gdy domownicy nie przebywają na kwarantannie lub w izolacji w warunkach domowych lub w izolacji.

Preferowane są zdalne formy kontaktu z Przedszkolem, Wychowawcami grup i sekretariatem. W celu kontaktu z Wychowawcami należy korzystać z dziennika elektronicznego lub telefonu, w przypadku kontaktu z Przedszkolem preferowany jest kontakt telefoniczny lub za pomocą poczty elektronicznej: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Rodzice zobowiązani są bezwzględnie przekazać Wychowawcom aktualne numery telefonów kontaktowych przy każdorazowej zmianie numeru.

Przyprowadzanie i odbieranie dzieci z Przedszkola

1. Dzieci przyprowadzane są do Przedszkola i odbierane wyłącznie przez opiekunów bez objawów chorobowych.

1. Rodzice lub opiekunowie nie wchodzą na teren Przedszkola. Przy wejściu do Przedszkola dzieci przekazywane są pod opiekę pracownika pełniącego dyżur.

1. W drodze do i ze szkoły opiekunowie z dziećmi przestrzegają aktualnych przepisów prawa dotyczących zachowania w przestrzeni publicznej.

1. W okresie od 1 do 4 września br. rodzice i opiekunowie dzieci rozpoczynających edukację przedszkolną lub zaczynających uczęszczać do Samorządowego Przedszkola nr 42 mogą, przy zachowaniu środków bezpieczeństwa, wejść na teren przedszkola i odprowadzić dzieci do szatni.

1. Opiekunowie zobowiązani są przestrzegać obowiązujących przepisów prawa związanych z bezpieczeństwem zdrowotnym obywateli (m.in. stosować środki ochronne: osłona ust i nosa, rękawiczki jednorazowe oraz dezynfekcja rąk).

1. Po wejściu do swojej sali dziecko ma obowiązek dokładnie umyć ręce.

1. Dziecko nie może ze sobą wnosić na teren Przedszkola żadnych niepotrzebnych przedmiotów (zabawek, maskotek, gadżetów, itp.), nie może również zabrać do domu wytworów swojej pracy (prace plastyczne, ulepianki z mas plastycznych, itp.)

Złe samopoczucie dziecka

1. Dzieci zobowiązane są niezwłocznie zgłaszać swoje złe samopoczucie.

1. Dziecku zgłaszającemu złe samopoczucie lub takiemu, u którego złe samopoczucie zaobserwuje nauczyciel lub inny pracownik Przedszkola dokonuje się pomiaru temperatury przy użyciu termometru bezdotykowego.

1. O złym samopoczuciu dziecka niezwłocznie informowani są jego rodzice.

1. Jeśli pomiar temperatury dziecka wykaże temperaturę powyżej 37 C rodzice zobowiązani są do niezwłocznego odebrania dziecka z Przedszkola.

Funkcjonowanie Sekretariatu Przedszkola

1. Sekretariat Przedszkola mieści się w budynku Szkoły Podstawowej nr 157 w Krakowie.

1. Do niezbędnego minimum ogranicza się przebywanie osób z zewnątrz w szkole. Osoby dorosłe wchodzące na teren szkoły obowiązuje stosowanie środków ochronnych (osłona nosa i ust, rękawiczki jednorazowe, dezynfekcja rąk). Na teren szkoły mogą wchodzić wyłącznie osoby bez objawów chorobowych sugerujących infekcję dróg oddechowych.

1. Sekretariat Szkoły przyjmuje interesantów w godz. 10:00 – 14:00.

1. Interesanci wchodzą do Sekretariatu pojedynczo.

1. Interesanci muszą nosić środki ochrony osobistej: jednorazowe rękawiczki oraz przyłbicę lub maseczkę zakrywającą nos i usta.

1. Jeżeli jest to możliwe preferowany jest zdalny sposób załatwiania spraw drogą elektroniczną. Adres kontaktowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

1. W przypadku zgłaszania nieobecności dziecka w przedszkolu należy kontaktować się bezpośrednio z intendentem: 12-657-75-62, w. 123

Zebrania z Rodzicami:

1.09/3.09

Konsultacje dla Rodziców:

I półrocze: od 1.09 do 07.02

II półrocze: od 08.02 do 25.06

Dodatkowe dni wolne:

2.11 (poniedziałek)

25-27.05 – egzaminy ósmoklasisty

4.06 (piątek po Bożym Ciele)

Przerwy świąteczne i ferie:

23-31.12 zimowa przerwa świąteczna