Angielski na wesoło w klasach I

Jak co roku uczniowie pierwszych klas pracując w grupach stworzyli piękne szkolne plecaki, w które zapakowali wszystkie przybory szkolne potrzebne do nauki. Zapraszamy do galerii zdjęć.

Wrzesień 2021 r.

Dzień Amerykański w sp 157

25 września 2020r. w ramach dnia Języków Obcych został zorganizowany przez nauczyciela j.angielskiego Monikę Warmus i uczniów klasy 8a i 7a  Dzień Amerykański dla całej szkoły. Bawiły się z nami klasy 1-3 oraz 4-8. Uczniowie poznawali ciekawe fakty z historii, geografii a także informacje ze świata polityki (o Nowym Jorku, Hollywood, Waszyngtonie, Mount Rushmore i wykutych w skałach głowach 4 prezydentów)  St Zjednoczonych oraz słuchali i poznawali standardy muzyki amerykańskiego filmu jak ścieżka dźwiękowa z westernu 7 wspaniałych i Deszczowa piosenka a także takie śpiewające gwiazdy filmu jak Doris Day, Dean Martin i Frank Sinatra oraz Gene Kelly oraz współczesne ścieżki dźwiękowe z Gwiezdnych wojen. Wszyscy mogli spróbować ciasta brownie, kupić pop corn i wypić Coca-Colę oraz popróbować syropu klonowego.

Dzień Bezpiecznego Internetu

Dzień Bezpiecznego Internetu – 11 luty 2020

Nasza szkoła brała udział w akcji Dzień Bezpiecznego Internetu. W tym roku dzień ten wypadał 11 lutego 2020r.

Szkoła została zgłoszona do inicjatywy Polskiego Centrum Programu Safer Internet, NASK – Państwowy Instytut Badawczy, Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę.

W okresie 10 – 28 lutego 2020r odbywały się lekcje dotyczące bezpieczeństwa w Internecie.

Każda klasa miała 1-2 lekcje o bezpiecznym Internecie. Uczniowie oglądali filmy edukacyjne, spoty, webinaria dostosowane do poziomu klas (do wieku uczniów).

Uczniowie klas 4-8 grali również w interaktywną, grupową grę decyzyjną na temat Bezpiecznego Internetu: „Rufus w opałach”. Gra edukacyjna „Rufus w opałach” pozwala zobaczyć, na jakie niebezpieczeństwa natrafia młody użytkownik nowoczesnych technologii i pokazuje, jak reagować w trudnych sytuacjach. Gra cieszyła się dużym zainteresowaniem.

Uczniowie klas 1-3 oglądali lubiane przez uczniów filmiki edukacyjne „Owce w sieci”.

Materiały edukacyjne wykorzystywane podczas tych lekcji pochodzą ze strony: saferinternet.pl, akademia.nask.pl

Strony te polecamy również rodzicom w celu zapoznania się z bezpieczeństwem dzieci w sieci.

Dzień Języka Ojczystego

Dzień Języka Ojczystego w naszej szkole

Z okazji Dnia Języka Ojczystego w naszej szkole odbyły się zorganizowane przez nauczycieli polonistów konkursy i zabawy popularyzujące wiedzę o języku polskim. Uczniowie mogli wykonać projekt okładki zeszytu do języka polskiego, wziąć udział w konkursie „Ojczyzna polszczyzna” oraz uczestniczyć 6 marca w zabawie „Przerwy z językiem polskim”. Podczas przerw wyszukiwali informacje, ćwiczyli dykcję, wymawiając łamańce językowe oraz odpowiadali na pytania dotyczące poprawności językowej. Niech to wydarzenie uświadomi nam wszystkim, że warto dbać o swój język ojczysty.

Dzień Kobiet w 7 A

Dzień Kobiet w 8 B

Chłopcy z 8b jak co roku pamiętali o Dniu Kobiet. Przygotowali zabawy, poczęstunek no i oczywiście pamiętali o kwiatach.