Przypominam o konieczności złożenia deklaracji woli przyjęcia na rok szklony 2021/2022 przez kandydatów zakwalifikowanych do Samorządowego Przedszkola nr 42.

Uprzejmie prosimy o składanie deklaracji na załączonych wnioskach, ponieważ zawierają one dodatkowy kwestionariusz z danymi niezbędnymi do organizacji pracy przedszkola.

Potwierdzenie należy złożyć w okresie od 26 kwietnia do 7 maja br. Deklaracje przyjmuje Sekretariat Szkoły Podstawowej nr 157 w Krakowie. Ze względu na sytuację sanitarno-epidemiologiczną deklaracje woli można dostarczyć osobiście lub wysłać skan dokumentu na adres e-mail Sekretariatu: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Druk deklaracji do pobrania: pobierz

Jacek Dziadkowiec

wicedyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 10

Zgodnie z Zarządzeniem nr 99/2021 Prezydenta Miasta Krakowa z 15 stycznia 2021 r. rekrutacja do samorządowych przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych rozpocznie się 1 marca 2021 r.

Również 1 marca 2021 zostanie uruchomiony elektroniczny system rekrutacji FORMICO: http://krakow.formico.pl/ , za pomocą którego odbywa się rekrutacja do Samorządowego Przedszkola nr 42 w Krakowie.

Kryteria naboru do krakowskich przedszkoli samorządowych określa art. 131 ust. 2 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. Prawo oświatowe (Dz. U. z 2020 r. poz. 910, z późn. zm.) oraz uchwała nr LXVI/1650/17 Rady Miasta Krakowa z dnia 15 marca 2017 r. w sprawie określenia kryteriów naboru do samorządowych przedszkoli na drugim etapie postępowania rekrutacyjnego oraz dokumentów niezbędnych do potwierdzania tych kryteriów (ze zm.).

Przewidywana liczba miejsc w rekrutacji na rok szkolny 2021/2022 wynosi 28.

Rodzice składający wniosek powinni zwrócić uwagę, by był on podpisany przez oboje rodziców.

Wnioski można składać w Sekretariacie Szkoły Podstawowej nr 157 w Krakowie, ul. Rydygiera 20, od pn do pt w godzinach 8:00-15:00. Po godz. 15:00 wnioski można zostawić na portierni Szkoły Podstawowej nr 157 w Krakowie.

Terminy przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego i postępowania uzupełniającego na rok szkolny 2021/2022