Na podstawie komunikatu dotyczącego zmian w zasadach bezpieczeństwa, jaki pojawił się na stronie rządowej gov.pl informuję, że w okresie od 29 marca do 18 kwietnia br. przedszkole będzie zamknięte.

Wyjątkiem jest sprawowanie opieki nad dziećmi pracowników medycznych i służb porządkowych (m.in. żołnierzy, funkcjonariuszy policji i straży pożarnej). Dzieci ww. pracowników będą przyjmowane do przedszkola na podstawie zgłoszenia zawierającego pisemne podpisane oświadczenie rodzica, że jest pracownikiem medycznym lub służb porządkowych wykonujących zadania publiczne związane z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19. Zgłoszenie powinno również zawierać informację w jakich godzinach dziecko będzie przebywać w przedszkolu oraz z jakich posiłków będzie w tym czasie korzystać. Proszę również zawrzeć informację do jakiej grupy obecnie uczęszcza dziecko.

Według informacji opublikowanej na ww. stronie rodzice będą mogli skorzystać z dodatkowego zasiłku opiekuńczego.

Zgłoszenia należy przesłać na adres email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. najpóźniej do soboty, do godz. 16:00.

Jacek Dziadkowiec

Uprzejmie proszę zapoznać się ze szczegółowymi informacjami dot. powrotu klas 1-3 do nauczania stacjonarnego, jakie zostały Państwu przesłane za pośrednictwem Librusa.

Poniżej publikujemy zaktualizowany plan lekcji klas 1-3 obowiązujący w okresie od 19.01 do odwołania.

Harmonogram korzystania ze stołówki szkolnej. Obowiązuje do odwołania.

Od czwartku 18 lutego do piątku 26 lutego, do godz. 16:00 należy składać deklarację woli kontynuacji uczęszczania do Samorządowego Przedszkola nr 42 w roku szkolnym 2021/2022. Formularz deklaracji dołączony jest do wiadomości w dzienniku elektronicznym, jest dostępny na stronie internetowej przedszkola oraz w wersji papierowej dostępny jest w przedszkolu.

Wypełnione wnioski można składać w Samorządowym Przedszkolu nr 42 lub na portierni Szkoły Podstawowej nr 157. Z uwagi na sytuację sanitarno-epidemiologiczną dopuszcza się możliwość przesłania zeskanowanego wniosku (obie strony!) na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Nieprzekraczalny termin składania deklaracji to piątek, 26 lutego, godz.16:00. Deklaracje złożone po tym terminie – ze względu na brak możliwości wprowadzenia zmian do systemu rekrutacji elektronicznej – nie będą uwzględniane.

[Pobierz deklarację]

Zebrania z Rodzicami:

1.09/3.09

Konsultacje dla Rodziców:

I półrocze: od 1.09 do 07.02

II półrocze: od 08.02 do 25.06

Dodatkowe dni wolne:

2.11 (poniedziałek)

25-27.05 – egzaminy ósmoklasisty

4.06 (piątek po Bożym Ciele)

Przerwy świąteczne i ferie:

23-31.12 zimowa przerwa świąteczna